HAFTANIN MARKASI,  VERSACE

MARKA TANITIMI VE 2020 KOLEKSİYONU : VERSACE

VERSACE Marka tanıtımı ve 2020 koleksiyon yorumlarım

1978 yılında Gianni Versace tarafından İtalya’da küçük bir butik olarak kurulmuş. Şuan ise çoğunluğu altın detaylı alışılmışın dışı tasarımlarıyla güçlü ve lüks bir marka. Sanıyorum ki kıyafete veya aksesuara az çok ilgisi olan herkesin gardırobunda veya istek listesinde bu markaya rastlamak mümkündür. Bu marka “biraz” pahalı ve dikkat çekici olması özellikleriyle özellikle 90’larda bir çok Amerikalı rap sanatçısı ve o kültürdeki insanların şarkılarına ve giyimine etki etmiştir. Şahsen renk paleti bana çok hitap etmese de özellikle vintage gömlek ve ceketlerine bayılıyorum denebilir. Versace sizi bir bardak kahve içmeye giderken de kırmızı halıda yürürken de eşsiz ve güçlü hissettirir.

Şimdi ise biraz eşsiz yeteneği ile Gianni Versace’den bahsedelim:

2 Aralık 1946’da İtalya’nın en eski kentlerinden birinde dünyaya geldi. Çıraklığa çok küçük yaşta başladı; annesine değerli taşlar bulmada ve çeşitli işlerde yardım ediyordu. Bir süre sonra kendi tasarladığı kıyafetleri annesinin dükkanında satmaya başladı. Mimarlık eğitimi gördü ve 25 yaşında moda tasarımcılığı alanında çalışmak üzere Milano’ya taşındı. 1970’li yılların ortalarında yeteneği, ünlü firmaların yetenek avcılarının dikkatini çekti. Complice firması, süet ve deri koleksiyonları tasarlamak üzere Versace’yi işe aldı. Burada gösterdiği başarının ardından kendine güven kazanan modacı, kadınlar için tasarladığı ilk koleksiyonunu sundu. Aynı yılın Eylül ayında ise ilk erkek koleksiyonu piyasaya sürüldü. Versace, kendini bir tasarımcıdan çok bir terzi olarak tanımlıyordu. Tasarımlarında seksi çizgileri ön plana çıkarmayı seviyordu. Modacı, mini etekleri geri getiren, taytları tekrar ön plana çıkaran ve büstiyerleri gece kıyafetlerine sokan isim oldu. 10 yıldan az bir süre içinde, Versace 808 milyon dolar değerinde bir imparatorluk yarattı. Versace hem en ünlü rockstarlardan İngiliz kraliyet ailesine kadar herkesin dolabında yer aldı. 1982 yılında ise kariyerinde yepyeni bir sayfa açmaya, tiyatro kostümleri tasarlamaya başladı. Ünlü modacı, bir süre boyunca çok nadir görülen br hastalık olan iç kulak kanseriyle boğuştu. 15 Haziran 1997’de, her sabah yaptığı gibi yürüyüşe çıktığı bir anda, Miami Beach, Florida’da silahla vurularak öldürüldü.

Yaşasaydı eminim ki moda dünyasına başka bir evreye taşıyabilirdi Gianni. Onun güçlü duruşu Versace’yi Versace yapan etkendir. Versace giyen daha doğrusu Versace giydiğini hisseden kimse saklanma ihtiyacı duymaz her zaman spot ışıklarının altındadır.

Şimdi de Versace 2020 İlkbahar / Yaz koleskiyonundan beğendiğim parçaları sizlere sunucam bence – sokak giyim ‘hastası’ olarak onlarca mükemmel parça var- Versace kendini altın işlemelerinden arındırarak bence harika bir iş başarmış.

2020 KOLEKSİyON YORUMLARIM ve en beğendiğim kombinler:

Ben bu tasarımda özellikle deri trençkotu beğendim artı olarak mavi gömlek ile bana sert bir polisi çağrıştırdı bu kombin. Gayet sexy gayet şık ve gayet cesur. Kesinlikle giyilebilir.

Bu kombinle iş görüşmesine girsem kesinlikle patron olarak çıkardım. Ceket, kravat ve ayakkabı uyumu kesinlikle çok şık şahsen ben çantayı tercih etmezdim ama onun dışında iş yemeklerinden çoğunuzun veli toplantısına kadar her yerde giyebilirsin.

Bu kombin cidden sokakta tüm gözleri üzerinize çekebilecek türden neredeyse hiç abartı yok ama ayakkabılar ve deri pantolon ben lüksüm diye bağırıyor. Bence denim ceket ve diğer tüm aksesuarlar uyum içinde benden tam puan alıyor.

Bir önceki kombin ile aynı duygular içindeyim sadece bu pantolon gayet rahat duruyor ve ayrıca lüks ve uyumlu. Daha ne isteyebiliriz ki?

Bir rock yıldızı olsam markete bile böyle bir ceketle giderdim gerçekten mükemmel duruyor. Pantolondaki detay ve beyaz oluşu kombini tamamlıyor. Kapşonlu konusunda ise pek emin değilim biraz sönük kalmış bence.

Hiç bir kombinin ben patronum diye bağırdığını duydunuz mu ben bunda duydum. Cesur, gözüpek ve korkusuz bu kombini başka nasıl tanımlarım bilemedim. Leopar desen ceket ve deri mini etek ortama kesinlikle ağırlığını hissettirecek. Çorap ve gömleğin uyumu ise ya iş konuşalım der gibi. Versace yine başarmış.

Ben her zaman renkli bir kişilik olduğumu düşündüm eğer siz de öyle düşünüyorsanız bu kombin tam size göre. Her şey cidden çok iyi gözüküyor şort , ceket , mavi kazak ve sarı/pembe tişört bir birleri için yaratılmamış ama birlikte uyumu sağlamışlar gibi duruyor. Cidden iyi.

Versace cidden renklerle oynamayı biliyor. Etek bence muhteşem olmuş ayakkabılarla da ceketin uyumu harika. Bu kombin ayrı ayrıda bir bütün olarak da cidden harika.

Ceket ve pantolonun uyumu bence değinilmeye değer nedense diğer tasarımlar kadar yükselmedim buna ama her şey uçuk ama toplu duruyor. Yeterince güzel.

Trençkotu cidden harika buldum. İçindeki beyaz gömlek siyah şort ve beyaz çanta eşsiz bir uyum içinde kesinlikle etrafımda görmekten bıkmayacağım bir tasarım. Gözlük ve trençkotun uyumu ise es geçilemez bir detay

Benim gibi siyah düşkünü müsünüz o zaman tam bize göre. Kesinlikle her yerde giyilebilir; abartısız, renksiz düz siyah. Ayakkabılar ile de kusursuza yakın bir kombin bence. Kesinlikle tam puan.

Araba desenlerine ve her yerinde Versace yazan gömlek cidden hoş. Aksesuarlarla birlikte bu kombin insanı kesinlikle eğlenceli bir moda sokuyor. Biz eğlenceli insanlarız bu kombin bize göre.

Daha çok araba daha çok trençkot ve daha çok Versace yazısı. Hayatın anlamı bu değilse nedir ? Bu arada pembe gömlek cidden hoş. Hep kırmızı arabalarım olsun istemiştim.

Evet bir sürü kırmızı araba ve bence cidden sexy bir kombin. Versace cidden çok eğlenceli ama bir o kadar da baştan etkileyici bir kombin ile karşımızda bence harikulade.

Evet ne diyeceğim çok aşikar. “Beğendim” başka ne denebilir ki.

Söylemiştim Versace renklerde çok iyi ve kesinlikle yazın renk görmeyi severim. Bana çok hitap etmese de trençkot ile iyi bir havası var kombinin. Güzel motifleri ve güzel bir hissiyatı olan bir kombinden daha iyi ne olabilir ki. Kesinlikle alışılmadık.

Siyah giymeyi tercih eden biri de olsam bu kombine kesinlikle bayıldım. Bence bu koleksiyondaki en iyi tasarım bu olabilir. Siyahtan ve kırmızı arabalardan daha çok sevdiğim bir şey varsa o da oversize gömleklerdir. Mükemmel başka söze gerek yok.

Açık olmak gerekirsek ayakkabıdaki turunculuk çok güzel durmamış bence, onun dışında yeşil ve mor kullanımı o motiflere tam uymuş. Dar bir siyah ceket ile giyerdim ben olsam. Gayet hoş bir kombin.

Spot ışıkları altında parlamayı ve ilgi odağı olmayı sever misiniz o zaman bu doğru kombin. Çok fazla söze gerek yok cesur, şık ve parlak bir kombin. Benden tam puan.

Sanırım ne düşündüğümü biliyorsunuz evet bu da bence kombindeki en iyi tasarımlardan biri. Ne diyebilirim biliyor musunuz “Kesinlikle istiyorum.”. Bir kombinde her şeyi ayrı ayrı da bir bütün olarak da giyerim her türlü giyerim diyorsanız doğru kombindir. Bu kesinlikle doğru kombin.

Bu kombinde gömlek parçası mükemmel ben olsam altına siyah bir pantolon veya şort giyerdim ama böyle de cidden hoş. Tebrikler Versace cidden iyi.

Hadi ama Versace oversize ve güzel motif tutkumu biliyorsun. Her şeyi beğenen biri değilimdir ama evet bu baya güzel. Gömlekteki ve şorttaki motifler işte tam Versace.

Versace’nin porselen takımlarının hastasıyım ve şimdi o porselenler kıyafetlerin üstündeymiş gibi hissediyorum. Eski bir tapınağa girip bu kıyafeti bulsam sanat eseri olduğunu kesinlikle anlardım. Güzel.

Şık, sexy ve lüks. Bu kombini bu cümlelerle tanımlayabiliriz. Mini etek, ayakkabı ve bluz her şey uyum içinde. Benden tam puan.

Çok söz söylemeye gerek yok bence. Güzel bir leopar desen elbise. Çok yaratıcı değil belki ama güçlü duruyor.


Sanırım şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki bu Versace 2020 koleksiyonu cidden çok iyi umarım yorumlarım sizi tatmin etmiştir.
-berke