Genel

HYPE BEAST KÜLTÜRÜ

“Hype beast” Kevin Ma kendi moda blogunda ondan bahsetmeden önce kulaklara kötü bir çağrışım yapıyordu. Hatta Kevin’in blogu dünyadaki en ünlü moda sayfalarından biri olduktan sonra bile arkada kötü bir çağrışım bırakmaya devam ediyor. “Hype beastler” kendilerini bu tanımdan uzaklaştırmaya ve alakasız olduğunu dile getirmeye çalışmalarına rağmen hala bazıları için kötü anlam sabit kalmıştır.

Tasarlanan kıyafetlerin üzerine logo veya marka isimleri basma trendi son hızıyla devam ederken “Hypebeast” kültürü de bir hayli gelişti.  “Hypebeast” kültürü çoğunlukla 2000’lerin sokak modasından esinlenmektedir ve kısaca başkalarını etkilemek için kıyafet ve aksesuar alan insanlar topluluğu olarak tanımlanmıştır.  “Hypebeastler” özellikle belli başlı markalardan giyinerek kendi zenginliklerini ve popüler trendleri sergilerler. Bu belli başlı markalardan bazıları Bape, Supreme, Off White, Palace, Louis Vuitton, Balenciaga, and Gucci olarak örneklendirilebilir.

“Hypebeast” kültürü sokak giyim akımı ile örtüştüğü için benim bazı kombinlerini beğendiğimi dile getirmeliyim. Öte yandan sırf bazı çok ünlü isimlerin imzasını taşıyor diye (örn: Travis Scott) o ürünler için sıra beklemeye ve servet ödemeye değmez diye düşünüyorum.

Bu yazıda ise benim yorumlarım bu kadardı umarım beğenmişsinizdir.

  • berke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir