HAFTANIN MARKASI

İsmini ezberlediğim – Simon Porte Jacquemus

İlk dikkatleri üzerine Comme des Garçons ‘ta çalıştığı dönemde çekmişti Simon Porte Jacquemus. O dönemi kendisi şöyle özetler :

“Gece yatağa uzandığımda kendi defilemi hayal ederdim bu en büyük motivasyonumdu.”

2012 de Güney Fransa’nın yetenekli genç, annesinin kızlık adını kullanarak “Jacquesmus” ‘u yarattı ve yıllardır hayalini kurduğu markayı gerçeğe dönüştürdü. Çok emek verdi, her detay ile kendi ilgilendi ve 2015 yılında 2015’te LVMH ödülünü aldıktan sonra ismini herkese ezberletmeyi başardı.

Özellikle son 1 yılda favorilerimin arasında yer alan Jacquemus tasarımları henüz Türkiye’de hakkettikleri populariteyi henüz kazanamadı.

Eminim çok yakın zamanda bu son derece şiirsel ve keyifli koleksiyonları Türkiye’de de sevenleri ile kavuşacaktır. Özellikle benim gibi rahat; abartısız; oversize; renk ve göz kırpan baskıları seven herkes için Jacquesmus aradığımız herşeyi bize veren bir marka ‘dır.

Gelelim Jacquesmus İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonuna. 

“Le Coup De Soleil”  – Güneş Yanığı

Doğadan ilham aldığı; cesur renkler ve ‘tie dye’ boyanan gömlekler içeren koleksiyonun tanıtımı için seçilen sahne – kocaman bir lavanta bahçesi oldu. Runway’i için cesur bir tercih yapan Jacquemus; yanıcı güneşe rağmen tüm davetlilerden ve moda sevenlerinden tam puan aldı. Her geçen gün kendinden daha fazla bir parçayı ortaya çıkaran Simon Porte herkese gitmek istediği yolu ve vizyonu göstermeyi başardı.

Bol kesim işçi pantolonları, tarla botları, floral desenler, bol ceplve ve over-size top’lar koleksiyonu tamamlıyor. 

 

En sevdiğim parçalara gelince – kesinlike oversize blazer’ler ve açık gri takımler.

 Son olarak o meşur minik çantaların yanı sıra (ki bir gün herkes o çantalara aşık olacaktır :)) bu yaz için lavanta rengindeki file çantaları ve bucket şapkalarını da bavulunuza koymayınızı tavsiye ederim. 

Sağlıcakla kalın,

Kıymet

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir